ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ
ЯК ЛЮБИТИ ДИТИНУ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ДЛЯ БАТЬКІВ
ВПЛИВ МУЗИКИ НА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ ПРО КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ
ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ВІДВІДУВАННЯ ДІТЬМИ ЗАКЛАДУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ
ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ЗВИКНУТИ ДО ДИТЯЧОГО САДКА
РОЛЬ СІМ’Ї В РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДИТИНИ
ТЕАТР І ДІТИ
З ДЖЕРЕЛ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ
РОЗВИТОК ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ
ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ
ВПЛИВ МУЗИКИ НА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ
Вплив музики на розвиток особистості дитини
Музичні звуки необхідні дітям з молодшого віку, навіть ще до народження. Адже вченими доведено, що музика здатна сприятливо впливати на мозок та нервову систему людини, зокрема:
- Підвищує фізичний та емоційний тонус
- Заспокоювати, допомагати розслаблятися
- Гармонізувати психічний стан, зцілювати
Розмовляючи з батьками, слід зауважити, що дитина починає сприймати навколишні звуки, зокрема й музичні, починаючи з їхніх голосів. Узагалі найліпша музика з перших днів життя дитини, яку можуть забезпечити батьки – це їхній спів! Батьки мають усвідомити, що навіть за відсутності розвиненого музичного слуху їхні голоси мають стати першим джерелом музики для їхньої дитини. Чуючи співучі, ласкаві голоси мами й тата, дитина почувається більш упевнено та комфортно, що сприятливо позначається на її сні та поведінці.
Дітям середнього та старшого дошкільного віку, необхідно чути колискові, дитячі та популярні пісні у виконанні батьків, а також співати разом з ними. Така спільна музична діяльність згуртовує родину, забезпечує вдома формування творчого розвивального середовища. Окрім того, дитина за прикладом батьків поступово привчається до музикування, воно стає незвичним способом самовираження. Це позитивно впливає на її впевненість у собі, здатність сміливо, охоче виявляти свої здібності та таланти.
Щодо аудіозаписів музичних творів, то для дітей раннього віку бажано добирати твори невеликої тривалості, наповнені високими частотами, оскільки їх маленькі діти сприймають найліпше. Музика має бути тихою, оскільки слух дитини значно гостріший, ніж слух дорослої людини. Поступово домашній репертуар для слухання ускладнюватиметься – так само, як репертуар для виконання.
НІКІШИНА О.М. музичний керівник ДНЗ