ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
ЯК ЛЮБИТИ ДИТИНУ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ДЛЯ БАТЬКІВ
ВПЛИВ МУЗИКИ НА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ ПРО КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ
ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ВІДВІДУВАННЯ ДІТЬМИ ЗАКЛАДУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ
ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ЗВИКНУТИ ДО ДИТЯЧОГО САДКА
РОЛЬ СІМ’Ї В РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДИТИНИ
РОЗВИТОК ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ
ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ
ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
Пропонуємо до вашої уваги корисні поради про те, як підготувати дитину до навчання у школі
Влаштуйте прогулянку до школи
Грайтесь разом з дитиною
Проводьте"урок", виконуйте разом з дитиною цікаві вправи та завдання. Багато дитячих письменників описують у своїх розповідях маленьких дітей, які збираються піти до школи. Нехай головний герой улюбленої книжки супроводжує малюка на всіх етапах підготовки до школи. Тоді він стане впевненішим, знаючи, що безліч дітей навколо теж йдуть до школи, як і він.
Прокидаємося раніше
Вистачить одного місяця, щоб привчити дитину вставати раніше. Щодня будіть її раніше на 5 хвилин. Пробудження дитини має бути приємним, супроводжуватися усмішкою або обіймами батьків.
Знайомимось з годинником
Необхідно поставити в кімнаті малюка годинник, навчити розбиратися в часі, укладатися в терміни. Для цього слід скласти графік звичайного дня і повісити на видному місці. А коли дитина буде малювати, грати або їсти, можна звернута увагу на те, скільки ще залишилося часу на цю дію за розкладом.
Вчимося порядку
У кімнаті обов'язково повинно з’явитися щось, що говорить про "доросле" шкільне життя, про зміну статусу від малюка до школяра: нові книги, альбоми, письмовий стіл, невелика шкільна дошка з крейдою, пенал, наплічник та ін.
Формуйте позитивний образ школи
Розповідайте дітям про те, як вони цікаво будуть проводити час у школі, скільки всього нового дізнаються, як багато друзів з'явиться. Уникайте фраз "закінчилося дитинство, почалося доросле життя" ...
За місяць до школи не потрібно намагатися підтягти всі "хвости", годуючи дитину новою інформацією. Педагоги та психологи не радять відточувати уміння дитини до досконалості, наприклад, вчити його читати не 30 слів за хвилину, як годиться першокласникові, а 60. Так, з одного боку, бути лідером серед своїх однолітків приємно будь-якій дитині, але з іншого - відсутність "конкуренції-" вбиває прагнення поліпшувати свої навики.
За матеріалами сайту http://osvita.ua/school/lessons_summary/psychology