ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

ЯК ЛЮБИТИ ДИТИНУ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ДЛЯ БАТЬКІВ

ВПЛИВ МУЗИКИ НА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ ПРО КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ВІДВІДУВАННЯ ДІТЬМИ ЗАКЛАДУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ЗВИКНУТИ ДО ДИТЯЧОГО САДКА

РОЛЬ СІМ’Ї В РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДИТИНИ

ТЕАТР І ДІТИ

З ДЖЕРЕЛ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

РОЗВИТОК ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ

ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ЗВИКНУТИ ДО ДИТЯЧОГО САДКА

 Як допомогти дитині звикнути до дитячого садка

Перехід від домашнього затишку до відвідування закладу дошкільної освіти для більшості дітей  стає серйозним випробовуванням.  Як зменшити емоційне напруження, пов’язане з адаптацією до нових соціальних умов дитячого садка?

Запровадьте правила

Якщо хочете допомогти дитині легко ввійти в оточення дитячого садка, пам’ятайте про те, що вдома мають бути правила, чіткий регламент дії, різні ритуали. Вони допоможуть дитині підготуватися до сну, виконати гігієнічні процедури, зібратися на прогулянку та зібратися до садка. Якщо їх виконувати вдома систематично, то ви легко разом із дитиною легко ввійдете в ритм життя дитячого садка. Так адаптаційний період пройде без ускладнень.

Взаємодійте з вихователем

Коли ви вперше взаємодієте з педагогом, розкажіть, до яких ритуалів дитина привчена, щоб педагог міг це врахувати в адаптаційний період. Це можуть бути якісь слова, які ви зазвичай кажете дитині, коли вкладаєте спати, або особливі сигнали, які кажуть про початок прийому їжі, або якісь особливі умови, в яких відбуваються гігієнічні процедури. Якщо ви скажете про них педагогу, це дасть змогу встановити наступність і послідовність між вашими правилами та правилами, яких дитина має дотримуватися в дитячому садку.

Підготуйте дитину до розставання

Прочитайте разом із дітьми книжку Одрі Пенн «Поцілунок у долоньці». У ній розповідається про маленького єнота Честера, який також дуже хвилюється через підготовку до дитячого садка. І його мама, прощаючись із сином, залишала йому на долоньці поцілунок. Коли малюк дуже сумував за мамою, він міг пригорнути долоньку до щоки й відчути, що мама його дуже любить. Поцілунок не змивався, навіть якщо руки мочили або мили. Ця ніжна історія показує, що емоційний зв’язок нікуди не подінеться. Скористайтеся цим прийомом, щоб полегшити момент розставання. Якщо на одязі дитини є кишенька, покладіть туди предмет, який об’єднуватиме вас навіть на відстані.

 Забезпечте поступове звикання дитини до нових умов

Добре якщо ви знайдете час, щоб поступово здійснювати цей розрив у просторі та часі. Спочатку залиштеся разом із дитиною в дитячому садку протягом якогось часу. Потім залиште малюка ненадовго — на півгодини чи годину. Потім — на пів дня. Поступовий перехід допоможе дитині впевнитися, що її не залишать у дитячому садку, що за нею обов’язково прийдуть, будуть її забирати, що люблять її не менше.

Підтримуйте малюка емоційно

Але є ще один момент, пов’язаний з підготовкою до дитячого садка. Деякі діти дуже болісно переживають момент розлуки. Їм здається, що їх тут залишать назавжди, що батьки їх більше не будуть любити. Вони дуже сумують. Тому рідні мають допомогти дитині перейти до нового етапу життя в емоційному сенсі. Скажіть дитині, що ви теж сумуєте, але ввечері ви всі зустрінетесь, і любов ваша від цього не зменшується.

Нехай ці поради допоможуть вам із дитиною пережити цей непростий в емоційному сенсі перехід від родинного до суспільного виховання.

 

За матеріалами статті «Поцілунок у долоньці», Н. Гавриш //Вихователь-методист № 9, 2020