ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

ЯК ЛЮБИТИ ДИТИНУ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ДЛЯ БАТЬКІВ

ВПЛИВ МУЗИКИ НА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ ПРО КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ВІДВІДУВАННЯ ДІТЬМИ ЗАКЛАДУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ЗВИКНУТИ ДО ДИТЯЧОГО САДКА

РОЛЬ СІМ’Ї В РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДИТИНИ

ТЕАТР І ДІТИ

З ДЖЕРЕЛ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

РОЗВИТОК ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ

ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ

З ДЖЕРЕЛ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

 З джерел народної творчості

На сьогоднішній день, дуже важливо для батьків, щоб діти їх поважали. В чому ж загадка, або де знайти відповідь на те, щоб взаємовідносини були дружніми,  і разом з тим, тато і мама для дитини були абсолютним авторитетом? Давайте разом поміркуємо.
Згадаймо наших бабусь – прабабусь, дідусів: чому про них часто згадуємо, чому їх слово для нас важливе? Чи не тому, що поважаємо? А за що ми їх поважаємо? Без сумніву буде відповідь: за їх любов, терпіння, розуміння, підтримку, працьовитість і ще багато добрих якостей душі. Отже, тато і мама, мають мати певний багаж знань, щоб дитина зачудовано дивилася і захотіла разом щось робити. І це вже не буде просто праця, а передача досвіду, мудрості, любові, бо йтиме і спілкування, яке не може замінити хтось інший. А разом можна і ліпити з глини, і малювати, вишивати, плести, майструвати. В народі використовувались природні матеріали – це і доступно, і корисно. Наприклад: торкаючись пальчиками глини, дитина буде знати її властивості, отримає приплив енергії, сили, неймовірно швидко і легко йтиме розвиток моторики пальців рук. Якщо у вас буде шматок глини, то деякі поради будуть не зайві.
Щоб зацікавити малюка
-         Дитині важливо бачити добрий приклад, а її чутлива зорова пам'ять вбирає те, що бачить, хоче відтворити. Родинні реліквії, речі, що передаються з покоління в покоління, будуть прекрасним стимулом, щоб розпочати роботу. Якщо ж таких вдома не збереглося, варто піти до музею, відвідати виставку.
Робоче місце.
-         Добре, якщо у вас є столик, за яким дитині зручно сидіти і все буде поряд. Таке місце варто облаштувати і це буде маленька художня майстерня.
 
Що потрібно для роботи з глиною
 
-         Потрібна дощечка, або спеціальна клейонка.
-         Стаканчик зі стеками.
-         Фартушок, нарукавники. Тоді дитина не буде хвилюватися, що може забруднити одяг.
-         Невелика ємкість для води, щоб згладжувати глину, рівняти.
-         Важливо починати з найпростішого: розкачувати в долоньках глину, робити намистинку, вишеньку.
-         Глину краще ставити у прохолодне місце, бо на сонці робота може дати тріщину.
-         Як виріб висохне, його можна розфарбувати.
 
Найважливіше
 
-         Наші бабусі – прабабусі завжди перед роботою просили Божого благословення – це додавало сили і робота доводилась до кінця.
-         А щоб хотілося робити ще, можна подарувати виріб комусь із родини, наприклад бабусі, дідусеві чи хрещеній мамі… Це принесе багато позитивних емоцій.
Буду рада, якщо у вашій сімї, пануватимуть повага, взаєморозуміння, підтримка.Це найкраща основа для зростання щасливої дитини.
 
Зінаїда Приступлюк, керівник гуртка художньої творчості «Народні ремесла»